Проведення аудиту ліцензійного програмного забезпечення

Компанія: СП ЗАТ «Дніпромоторінвест» ефективного використання енергетичних ресурсів
Призначення: дотримання високих вимог до умов і дисципліни робочих процесів
Технологія: стандарти BSA
Опис проєкту
Наші фахівці з ліцензування продуктів, були запрошені представниками компанії з метою проведення аудиту усього програмного забезпечення компанії та отримання корисних порад
Клієнт
Компанія: СП ЗАТ «Дніпромоторінвест»
Призначення: дотримання високих вимог до умов і дисципліни робочих процесів
Технологія: стандарти BSA
Короткий опис: аудит ліцензійного програмного забезпечення
Цілі проєкту
Використання ліцензійного програмного забезпечення при веденні бізнесу
Аудит ліцензійного програмного забезпечення (ПЗ)
Розробка плану закупівель та оновлення ПЗ

Опис робіт

Компанія «Дніпромоторінвест» з 1992 року представляє інтереси Honda Corporation в Україні, як в сегменті продажів автомобілів, так і в питаннях надання сервісу і постачання запчастин. Не можна не відзначити, що японський виробник ставить перед своїми представниками по всьому світу вкрай високі вимоги до умов і дисципліни робочих процесів. Тому акцент на використання виключно ліцензійного програмного забезпечення при веденні бізнесу був виставлений спочатку.
Інформаційний департамент компанії «Дніпромоторінвест», визначивши ключові фактори використання програмних продуктів на підприємстві, виробив процедуру закупівлі програмних продуктів відповідно до ліцензійної політики правовласників. Наша компанія була запрошена з метою більш детального вивчення відповідності придбаного програмного забезпечення з фактично встановленим. Також однією з ключових цілей була розробка стратегії переходу на нові версії програмного забезпечення з урахуванням вже придбаних програм в попередні роки.
Аудит ліцензійного програмного забезпечення проводили співробітники компанії Softlist спільно з представниками компанії IT-Consulting, яка уповноважена на видачу експертного висновку від імені судового експерта в галузі охорони об'єктів інтелектуальної власності. Також, для забезпечення підтримки з боку українських представників провідних розробників програмних продуктів, наша компанія зверталася за підтвердженням правових аспектів використання програмних продуктів до офіційного юридичного представника компаній Microsoft, Adobe, Autodesk та ін., В Україні — компанії «Лексфор». В ході проведення аудиту використовувалися стандарти BSA, які використовуються при проведенні аналогічних перевірок у всьому світі та широко використовуються в Європі.
В ході проведення перевірки Замовнику передано експертний висновок, затверджене судовим експертом з питань захисту інтелектуальної власності, пояснювальні листи зі спірних питань від компанії «Лексфор». Для розподілу відповідальності за порушення авторських прав на об'єкти інтелектуальної власності на підприємстві — Замовнику передані шаблони інструкцій і наказів.
В результаті проведеної роботи, компанії «Дніпромоторінвест» був представлений деталізований звіт про хід перевірки, зведена інформація про продукти, які були придбані за час існування компанії, а також звіт про поточний стан легальності програмного забезпечення на підприємстві. Також розроблені рекомендації по переходу на нові версії програм з урахуванням ліцензійної політики правовласників, дисконтної програми по переходу з попередніх версій і аналогічних продуктів, а також з урахуванням потреб в програмних продуктах в робочих процесах компанії.
Термін проведення робіт по проєкту склав 4 місяці.

Проєкти
Напишіть нам
Маєте запитання
чи хочете зв’язатися з нами?
Будь ласка, залиште ваше питання та коротке повідомлення, ми якнайшвидше вам відповімо