Новини

Новини компанії

Підтвердження концепції (PoC) - це практична оцінка функцій та масштабованості продукту, що гарантує використання цих переваг в Вашому середовищі. Іншими словами, це перевірка, чи буде це рішення працювати у контексті вашого середовища. Цей розділ зосереджений на розгортанні екземпляру Jira Software Data Center для оцінки функціоналу щодо вирішення поточних проблем.

Визначення області застосування для Вашої PoC

Для визначення області застосування Jira Data Center вам спершу необхідно:

 • Визначити свої цілі
 • Визначити питання, на які бажаєте знайти відповідь
 • Оцінити обмеження поточного розгортання

Перед початком, давайте визначимо проблеми і поставимо цілі для PoC. Визначаючи цілі, пам’ятайте, що всі внутрішні зацікавлені сторони повинні знати про запропоновані зміни в налаштуваннях системи. Це допоможе навести PoC на шлях, який буде взаємовигідний для вас та ваших зацікавлених сторін.

Які з наступних факторів важливі для Вас та зацікавлених сторін?

 1. Зростання Вашої інфраструктури на більш масштабованому та стабільному шляху.
  Чи достатньо вам інстансу, розгорнутого на одному сервері? Чи не настав час для оновлення?
 2. Управління складністю даних
  Чи зростають дані на вашому інстансі екпоненціально? Чи потрібно очищувати існуючу систему для підгрунтя у подальшому розширенні?
 3. Зростання обробляючої здатності для активних користувачів
  У Вашої системи є періоди пікового навантаження? Чи необхідно поєднувати декілька екземплярів Jira?
 4. Покращення процедури оновлення
  Заплановане оновлення змінює ваші плани на вихідні?
 5. Обробка інтеграцій зовнішніх систем та індексування
  Чи потребують API-запити багато ресурсів? Чи може бути проведена переіндексація у робочий час без наслідків для продуктивності?
 6. Використання хмарних обчислень
  Чи бажає ваша ІТ-команда отримати переваги Infrastructure as a Service?

Скільки з цих факторів мають відношення до вашої організації? Давайте спроектуємо PoC, який допоможе відповісти на ваші питання.

Проектування PoC

Першим кроком для налаштування конфігурації PoC є створення середовища, ідентичного до вашого виробничого. Ви зможете змоделювати навантаження користувачів на ваш робочий екземпляр Jira, щоб відтворити раніше виявлені проблеми масштабування. Одним з найбільш правдоподібних методів є відтворення реалістичного завантаження, заснованого на журналах доступу користувачів. Клієнти Atlassian часто покладаються на інструменти Atlassian Performance Testing Framework для випробувань продуктивності на тестовій платформі. 

Підготовка

Нажаль, ви не зможете використовувати справжні дані у вашому середовищі через накладені конфіденційні обмеження. На щастя, Jira REST API надає всі функції для наповнення бази даних. Крім того, додаток Jira Data Generator може швидко створити дані для тестування. Прим: Додаток Jira Data Generator офіційно не підтримується Atlassian, і ми рекомендуємо не використовувати його у реальному середовищі.

Додамо фактори, які ви обрали.

Зріст вашої інфраструктури на більш масштабованому та стабільному шляху

Якщо ймовірним джерелом проблем із продуктивністю є вичерпання системних ресурсів у ваших нодах, у вас є два загальних рішення для розгляду. По-перше, збільшити обчислювальну потужність існуючих нод, а по-друге, горизонтально  масштабувати існуючу інфраструктуру.

Впровадження у Ваш РоС додаткових інстансів

Для оцінки найкращого рішення для усунення проблем з апаратними ресурсами (при критичному навантаженні на PoC середовище), Ви можете спробувати додати нову ноду у кластер або надати більше системних ресурсів у існуючу конфігурацію. В ході тестування Ви повинні використовувати ті самі інструменти та методи моніторингу, щоб виміряти ефект запропонованих змін у архітектурі. Ідеальним результатом аналізу є значне покращення продуктивності або усунення проблем із завеликим часом відповіді користувачу.

ВИСНОВОК

Ви продемонструєте можливості масштабування інфраструктури при досягненні апаратних обмежень.

Управління складністю даних

Впровадження у Ваш РоС інстанс

Створіть нове середовище, заповніть його даними і протестуйте базове навантаження. Зауважте, що створити велику кількість елементів базової конфігурації можна за допомогою Jira Data Generator. Ви можете визначити декілька сценаріїв з різною кількістю елементів конфігурації і задач, провести тести на навантаження, масштабуючи кластер шляхом додавання нод для порівняння результатів продуктивності системи. Таким чином ви зрозумієте залежність продуктивності системи від кількості даних і позитивні ефекти від масштабування до декількох нод.

Зауваження

Ви повинні тримати під контролем вашу систему, так як з часом кількість даних зростає. Data Center може задовільнити зростаючі потреби кінцевих користувачів, проте він не призначений для вирішення проблем з неконтрольованим зростанням даних. Іншими словами: покращення апаратного запезпечення не може коменсувати погано налаштований інстанс.

ВИСНОВОК

Ви продемонструєте, що зростаюча кількість даних у вашій системі не призведе до негативних результатів. Кожна транзакція буде потребувати більше ресурсів, що в поєднанні з збільшенням навантаження від користувачів, може значно вплинути на продуктивність вашого інстансу. Цей тест показує важливість політики управління та пропонує варіанти відновлення стабільної роботи.

Підвищення здатності обробки великої кількості активних користувачів

Впровадження у Ваш РоС інстанс

Створіть тестовий інстанс з вашого поточного середовища. Проведіть тестування на навантаження з середньою кількістю одночасних сеансів як у поточному середовищі. Оновіть своє середовище до Data Center, додайте кілька нод у кластер і знову виконайте тестування. Якщо під час виконання тесту, ресурси апаратного забезпечення були вичерпані, Ви повинні побачити зменшення часу відгуку. Якщо під час тестування Ви не досягнете межі продуктивності для інстансу, разгорнутого на одному сервері, то Вам необхідно підвищити кількість одночасних сесій користувачів (на декілька сотень кожного разу). Як тільки ви почнете спостерігати погіршення продуктивності – додайте нову ноду, повторіть тестування знову і оцініть отримані результати.

ВИСНОВОК

Ви визначите точку, в якій кількість одночасних сесій викликає обмеження апаратних ресурсів системи. Розширюючи свою інфраструктуру на декілька нод, Ви демонструєте можливості системи обробляти велику кількість користувачів.

Покращення процедури оновлення

Впровадження у Ваш РоС нові інстанси

Для реалістичного тестового сценарію, створіть копію вашого виробничого інстансу. Оновіть РоС середовище, що розгорнуто на одному сервері, до нової версії та виконайте smoke tests, щоб переконатися у корректній роботі всіх критичних функцій. Після завершення тесту, відновіть попередній снепшот РоС системи та перенесіть її на Data Center. Після міграції повторіть процес оновлення і переконтайтеся, що він пройшов без простою системи і завершився успішно.

ВИСНОВОК

Ви продемонструєте можливості оновлення Jira у робочий час, без затримок у роботі для системи.

Покращення обробки інтеграцій та індексування

Навіть при точній оцінці навантаження, яке створять кінцеві користувачі на систему, Вам доведеться готуватися до проблем, викликаних інтеграцією сторонніх систем. Деякі сторонні системи можуть вийти з ладу та викликати велику кількість запитів протягом короткого періоду часу, що може спричинити погіршення роботи сервісів певних нод, або всієї системи. Виділення ноди для інтеграції та зовнішніх автоматизованих запитів, регулювання навантаження на ноди через load balancer та виділення ноди для переіндексування є загальнопринятою практикою, що вирішить дану проблему.

Впровадження у Ваш РоС інстанс

Створіть ноду у вашому екземплярі Data Center, яка буде призначена для API-трафіку. Коли балансувальник навантаження, налаштований на відправку зовнішніх викликів REST API на цей вузол буде навантажений, Ваші інші ноди (які не використовуються для трафіку API) матимуть менше навантаження, поки API-нода отримуватиме трафік. Виміряйте навантаження на цю ноду, щоб визначити, чи потрібно переналаштовувати обробку API запитів або додавати ще одну ноду. Також проведіть моніторинг системи без API-трафіку. Інші ноди все ще перевантажені? Який вплив на систему, завдав трафік API системі в цілому? Це допоможе Вам розробити кращий план обробки API-запитів в майбутньому.

ВИСНОВОК

Ви продемонструєте можливість виділення окремих нод для певного типу трафіку (наприклад, викликів REST API, інтеграцій або звітування). Цей PoC також показує, що запити при DDoS-атаці будуть направлені на призначену для цього ноду і не матимуть впливу на якість обслуговування користувачів в цілому.

Використання хмарних технологій

Цей етап оцінки, ідеально підходить для великих змін на рівні інфраструктури. Можливо, Ваша організація має мету використовувати Jira в хмарі, але використання Jira Cloud не задовільняє вашим умовам, тому, для таких випадків, Atlassian спростила розміщення Data Center на IaaS.

Впровадження у Ваш РоС інстанс

Почніть з визначення IaaS, який ви будете використовувати для розгортання тестового та виробничого екземпляру. Наразі AWS та Azure підтримуються для Jira Software Data Center (інші сервіси, такі як Google Cloud Platform, також можуть бути використані, але на даний момент не підтримуються Atlassian). Atlassian створив посібник для старту в AWS, а також план у Azure, щоб швидко і легко розгорнути Jira Data Center. Посібники для швидкого старту були спеціально створені для того, щоб дозволити клієнтам створити розгортання одного розміру, а потім налаштовувати їх в залежності від потреб. Наприклад, служби баз даних, що надаються AWS та Azure, забезпечують надійну платформу баз даних без адміністративних витрат.

ВИСНОВОК

Ви продемонструєте переваги розміщення вашої системи на хмарному хостингу, розгортанням в один клік, високу доступність на рівні інфраструктури, простим клонуванням/створенням снепшотів середовища.

Використання робочого екземпляру, для підтвердження концепції

Якщо зараз Ви використовуєте інстанс на одному сервері і хочете перевірити можливості Data Center, почніть з отримання безкоштовної ліцензії на оцінку, від Atlassian. Ця ліцензія не обмежена користувачами і може використовуватися протягом 30 днів. Далі ми рекомендуємо створити план міграції, за яким Ви будете встановлювати Data Center. Використовуйте комбінацію інструментів і методів, описаних в цій статті, поряд з вашими інструментами тестування та моніторингу, щоб оцінити вплив Data Center на проблеми, що були згадані вище.

Документація, що була створена під час етапу проектування, повинна використовуватися як керівництво для створення запропонованого середовища і бути оновлена на основі будь-яких нових результатів, протягом всього процесу. Розбийте тестування на невеликі частини і оцініть отримані результати. Якщо всі тести виконуються разом (підхід «чорного ящика»), Ви ризикуєте витратити час і ресурси на діагностику кореневої причини, роблячи її вирішення надзвичайно складним і трудомістким процесом. Покрокове виконання тестів, та відповідність результатів попередньо визначеним показникам, дозволяють швидко реагувати на непередбачені проблеми. Гнучкий підхід до тестування важливий для PoC. Під час тестування звертайтеся до початкових цілей та запитань, для документування отриманих результатів. Коли всі концепції перевірен, використовуйте остаточну версію проектної документації для впровадження Data Center у виробництво.

Дивіться нашіКейси

Наші партнери

Запорука успіху будь-якої компанії - це надійні партнерські відносини

Хочете зв’язатися з нами?

Будь ласка, залиште свої контакти і ваше запитання, ми з вами зв'яжемося!