Новини

Новини компанії

Більшість людей, що використовують Jira Software, можуть стикатися з такою проблемою, коли кілька примірників Jira, розростаються до таких розмірів, що їх вже стає неможливо адмініструвати і підтримувати.

Більшість людей, що використовують Jira Software, можуть стикатися з такою проблемою, коли кілька примірників Jira, розростаються до таких розмірів, що їх вже стає неможливо адмініструвати і підтримувати. Це починає займати неймовірну кількість часу, і відповідальний співробітник, починає витрачати весь свій час тільки на цю задачу. В такому випадку, доводиться шукати платформу, яка може бути легко масштабована, і за допомогою якої, можна вирішити проблему. У цій статті, ми розглянемо рішення Jira Data Center, який здатний вирішити проблему подібного характеру, і надати компанії стабільне рішення, і дати потужну масштабовану платформу.

Що з себе являє Jira Data Center

Jira Data Center

Jira Data Center - це рішення, що дозволяє розгорнути безліч екземплярів різних продуктів Atlassian, на локальних серверах. Ключовими особливостями саме такого розміщення, є доступність, масштабованість, зручні інструменти для адміністрування, а також гнучкість вибору продуктів Atlassian. Всі ці плюси, об'єднані в самій архітектурі DataCenter. Завдяки продуманій архітектурі, з'явилася можливість розміщувати всі екземпляри додатків як active-active кластер, а не у вигляді єдиного кластера, як це є за замовчуванням. Такий спосіб розміщення передбачає підвищену стабільність і стійкість від сторонніх перешкод, а крім цього, ще й відмінні можливості масштабування. В такому випадку, коли збільшується навантаження на instance, серверний кластер, здатний розширитися, забезпечуючи тим самим збільшене навантаження на обробку запитів. Також, якщо один з серверів виходить з ладу, або з якихось причин перестає функціонувати, вільні ноди, забирають навантаження на себе. Ну і найважливіше, адміністратори все ще мають декілька варіантів розгортання рішень на серверах, не залежно від того, локальний це сервер або хмарний хостинг, так зване IaaS рішення. 

Весь вхідний трафік, проходить через балансир (load balancer), який потім розподіляється по активним нодам. Перед поверненням відповіді, на запит, що надійшов, інстанси отримують інформацію з файлової системи і з бази даних одночасно.

Масштабування

Спочатку Jira, розроблялася як інструмент, для невеликих команд, проте потім отримала популярність і значно розрослася. Зазвичай, розробники встановлюють Jira на свої сервери, і починають її використання в команді, і відразу Jira стає невід'ємною інструментом в їх роботі. Якраз в цей момент, коли всі дані і вся робота знаходиться всередині системи, стають вкрай важливими відмовостійкість і стабільність.

Далі Ви побачите змодельовані робочі процеси, для наочної демонстрації рішення проблем з розподілом навантаження за допомогою Data Center. Стрес-тести, навантажували архітектуру до межі, з яким стикаються компанії, що вимагають масштабування рішення. Ми будемо розглядати проблеми, які можуть вплинути на стабільність і довести до межі ресурси інстансу.

  1. Ліміт програмного забезпечення

В даному випадку, коли виникають проблеми з продуктивністю, адміністратори насамперед, починають шукати помилки і оптимізувати програмне забезпечення. У разі якщо проблем з програмною частиною не виявлено, найімовірніше, системі потрібні додаткові ресурси. На віртуальній машині немає проблем з виділенням додаткових ресурсів, однак тут все ще існує апаратний ліміт кожного сервера. Крім цього, в деяких компанія, запит на виділення додаткових апаратних засобів, може бути довгим і складним процесом. І так, які ознаки означають, що система досягла обмежень з апаратної частини?

На прикладному рівні, для Jira, необхідно враховувати такі фактори 

  • Розподіл ядер, їх кількість, їх обчислювальні потужності
  • Кількість пам'яті, що виділяється під потрібні середовища Jira, а також під Java
  • Ємність носія. Крім ресурсної ємності, також важливо враховувати пропускну здатність носія, на читання і запис, а також затримку.

Моніторинг 

Незважаючи на те, що в панелі адміністратора, можна здійснювати контроль за використанням ресурсів, не варто сліпо вірити цим даним. У великих системах, адміністратор повинен налаштувати моніторинг кожного з перерахованих вище ресурсів окремо. Важливо і налаштувати повідомлення, для випадків, коли ресурси підходять до своїх критичних значень. У тому випадку, коли всі ресурси постійно мають завантаження 90-100%, це означає, що ось-ось система досягне обмеження. Найбільш явний фактор досягнення обмежень - значне зниження загальної продуктивності при максимальному навантаженні.

Відновлення роботи

У разі, коли система розгорнута на одному єдиному сервері, з'являється необхідність експериментальним методом намагатися виділяти додаткові ресурси. Не варто забувати, що після кожної зміни конфігурації, системі потрібен якийсь час, щоб перебудуватися під нову конфігурацію.

Результати, отримані при проведенні стрес-тестів

Щоб краще зрозуміти відмінність звичайної версії від Data Center, ми продемонструємо, як буде вести себе система, коли в кластері будуть додані додаткові Ноди. 

Jira Data Center

Даний тест показує навантаження на систему, в разі додавання 1000 нових користувачів, які в один момент ініціювали запит до системи. При максимальному навантаженні, Data Center, здатний обробляти і повертати дані в секунду більше, а в разі додавання додаткової Ноди, продуктивність підвищується ще більше.

Jira Data Center

В даному тесті проводилося дослідження часу очікування в секундах для користувача, що відправив запит. Відповідно Data Center, повертає відповідь швидше, і при додаванні додаткової Ноди, відповідь приходить ще швидше.

Можна зробити висновок, що Data Center здатний обробляти запити швидше, при збільшенні кількості нод відповідно, при цьому система здатна на динамічне масштабування, за допомогою перекидати нод на ті ділянки, де потрібне підвищення продуктивності. 

  1. Одночасне використання

Головною проблемою, з якою стикаються всі - збільшення активних сеансів Jira, при збільшенні кількості примірників. У деяких компаніях може бути створено кілька примірників Jira, що використовують загальні ресурси, при цьому їх адміністратори можуть не знати про існування один одного. В такому випадку, всі наявні інстанси, можуть бути об'єднані в один загальний. Це зручно, для більш ефективного технічного обслуговування системи. Однак, в разі злиття кількох примірників, кількість користувачів, які здатні одночасно використовувати ресурси системи також об'єднуються, з чого випливає різка підвищене навантаження на систему. 

На якому етапі, це стає проблемою?

При збільшенні кількості користувачів, збільшується і можливості перевантаження ресурсів, зменьшується час відгуку, і навіть з'являються періоди, коли система простоює в очікуванні виділення ресурсів на запит. Теоретично, неможливо визначити поріг, коли система зіткнеться з проблемами нестачі ресурсів, проте спільне і паралельне використання ресурсів декількома екземплярами, точно призводить до проблем, але тільки в разі, якщо система розташовується на одному сервері. 

На зображенні видно, як один екземпляр, встановлений на одному сервері, здатний обробляти одночасні запити, із збільшенням кількості користувачів. При кількості сесій, рівних всього 500, час на відповідь на запит, може збільшуватися до 30 сек. А при збільшенні користувачів до 1000, час відповіді має вже показник, який неприйнятний. Далі, 1000 користувачів, буде стартовим значенням при продовженні тестів.

Jira Data Center

На що здатний Jira Data Center?

Jira Software Data Center, дає можливість масштабувати рішення, повністю виключаючи час простою. Якщо існує необхідність збільшити продуктивність, через зріст навантаження, кожен окремий екземпляр Jira, може бути розширений шляхом додавання додаткових нод. Ефективне масштабування, дозволяє додавати Ноди при збільшенні навантажень на інстанси, і забирати їх при зменшенні. Таким чином, вся система буде працювати стабільно, ресурси розподіляються ефективно, а користувач навіть не помітить ніяких змін.

Jira Data Center

Завдяки даним, наведеним вище, можна визначити, що об'єднання всіх примірників Jira, можна зробити під час роботи і виключити будь-які проблеми і даунтайм. Data Center, дозволяє в автоматичному режимі, ефективно регулювати налаштування, для розподілу навантажень. Управління, ефективність і пропускна здатність тепер буде такою, що потрібно.

  1. Великі дані

Збільшення кожного примірника Jira, залежить не тільки від кількості користувачів, яке постійно збільшується, але і від інших складових частин системи, це проекти і завдання, бази даних, складні бізнес процеси і багато іншого. У такому випадку, як і кількість користувачів, так і кількість даних, прив'язаних до цих користувачам, можуть негативно позначитися на загальній продуктивності. Зі збільшенням числа користувачів, всі наступні запити від них, будуть вимагати все більше ресурсів системи. Тепер, системі потрібно буде обробити і всі пов'язані з ними дані. З цього моменту, обробка кожного запиту або створеного табло, зажадає значно більше витрат ресурсів і потужностей серверної апаратури. З іншого боку, існує ще один ризик. Кількість користувачів може не змінюватися, проте збільшується обсяг даних, що зберігаються в системі, все одно зажадає потужностей.

Які ознаки означають проблеми з обчислювальними потужностями

Jira Data Center

Для відповіді на це питання, була складена таблиця з типовими сценаріями використання для великих систем, на якій видно масштаби, з якими доводиться стикатися при виборі обчислювальних потужностей

Якщо Ваш екземпляр Jira, збільшується до подібних значень, можна буде помітити зниження продуктивності. Тестування показали, що екземпляри, які встановлені на одному локальному сервери, і досягли такого розміру, різко здали по продуктивності. Такі показники, можуть сильно вплинути на користувацький досвід, а в гірших випадках, взагалі зробити систему непридатною до роботи. Логічно припустити, що при такому обсязі даних, який потрібно обробити одному серверу, будуть збиратися черги з запитів, і час очікування буде неймовірно великим.

Як Data Center вирішить таку проблему?

Ті дані з таблиці, що були наведені вище, відмінно підходять для того, щоб порівняти продуктивність обох систем, встановлених на одному сервері та з допомогою Jira Data Center. У разі коли стандартний сервер вже не справляється з покладеними на нього завданнями, Data Center просто масштабується, і видає ту продуктивність, яка потрібна. Це дозволить організувати безпроблемну роботу не перевантажуючи систему.

Jira Data Center

Можна зробити высновок ща Data Center, значно краще справляється з складними для інстанса завдачами, які розгорнуті на одному сервері. В свою чергу, Data Center, забезпечує гарну масштабованість відповідно до запитів системи, і дозволяє організувати безпроблемну та більш ефективнішу роботу рішення.

Дивіться нашіКейси

Наші партнери

Запорука успіху будь-якої компанії - це надійні партнерські відносини

Хочете зв’язатися з нами?

Будь ласка, залиште свої контакти і ваше запитання, ми з вами зв'яжемося!