Новини

Новини компанії

У червні минулого року компанія Майкрософт Україна оголосила про запуск ініціативи Microsoft City Next в містах України. Головною ідеєю даної ініціативи є розвиток інформаційної інфраструктури міст і створення сучасних високотехнологічних «розумних» міст.

Львів був першим містом, що підтримав ініціативу Microsoft City Next. Крім величезного туристичного потенціалу, яким володіє місто, Львів є головним бізнес та ІТ центром Західної України. Логічним продовженням послідувало підписання Меморандуму про взаєморозуміння, який дозволить поступово впроваджувати передові технології в усі галузі міста при всеосяжної підтримки компанії Майкрософт Україна.

Мер Львова Андрій Садовий впевнений, що сучасному місту не можна обійтися без сучасних технологій. А електронне місто дозволить зробити двостороннє спілкування між владою та громадянами більш прозорим, мінімізувавши корупцію, і підвищивши рівень довіри до органів влади. Електронний сервіс для Центру туристичної інформації - це тільки перший крок у створенні єдиної електронної прозорою інфраструктури міста Львова.

Компанія «Софтлист» пишається наданою довірою як з боку Майкрософт Україна, так і з боку міської влади Львова в реалізації проекту в якості компанії-партнера.

Основними завданнями, які стояли перед містом в цілому і перед Інформаційно-Туристичними Центрами (ТІЦ), були:

  • прискорення формування звітності;
  • спрощення процесу заповнення довідкової інформації;
  • забезпечення безпеки зберігання даних;
  • оптимізація та прозорість в доступі до інформаційної бази даних;
  • створення доступного інструменту для візуалізації поточних даних по тематиці і кількості звернень громадян до ТІЦам;
  • забезпечення імпорту бази громадян (понад 70000 звернень за останні 4-5 років);
  • реалізація можливості порівняння даних за кілька періодів.

- зазначила Олена Чирва, менеджер проекту.

Що ж дасть Електронний сервіс звичайним громадянам, львів'янам та гостям міста. На даному етапі Львів отримав систему для економії коштів на обробку даних, економії часу на підготовку звітності та аналітики, систему для ефективної роботи з великим потоком даних. Але це тільки перший етап. Надалі планується створення на базі даного сервісу єдиного ресурсу як для туристів, так і для представників місцевого бізнесу та влади. У планах відкрити доступ для городян і гостей Львова до всіх туристичних даними Львова - від бронювання готелів і столиків в кафе і ресторанах до статистичних даних міста - все життя міста буде у відкритому доступі і на єдиному ресурсі.

Для «Софтлист» це, звичайно, далеко не перший проект на базі програмних продуктів Майкрософт. Безперечно, успішний 10-річний досвід партнерства з Майкрософт Україна мав вплив на вибір партнера для впровадження і розробки Електронного сервісу для ТІЦ.

Система електронного сервісу для ТІЦ розроблена на хмарному вирішенні Azure

Все побудовано на функціоналі і можливостях системи Azure Web-Services. Ні для кого вже не секрет, що хмарні технології економлять як фінансові кошти, так і ресурси на їх утримання. Нашим головним завданням у виборі технології було забезпечити економію та розумний розподіл фінансового навантаження для Львова. Ми зіткнулися з особливістю роботи Туристично-Інформаційних Центрів - в першу чергу це - сезонність, а, відповідно, навантаження запитів відрізняється в залежності від напливу туристів. Використання платформи Microsoft Azure дозволяє проводити оплату тільки за використовувані ресурси, а це - колосальна економія бюджетних коштів міста. Крім цього, хмарні сервіси вберігають від придбання дорогого устаткування і утримання штату ІТ-фахівців на обслуговування цього обладнання. І це я ще не згадав про ліцензування і про адміністрування. - сміється Володимир. Опускаючи деталі, ми досягли відмінного результату в цілодобової передачі даних без побудови інфраструктурних рішень на базі Дата-центру Львівської адміністрації. Ми уникли збільшення навантажень на мережу і на сервера, що, в свою чергу, також спрощує адміністрування. Система доступна 24/7 365 днів в році, і безперебійність роботи не залежить від стрибків напруги в Дата-центрі, відсутності підключення до мережі Інтернет або від інших факторів, що впливають на ефективну роботу зі збору та обробки даних. Важливим аспектом у виборі Microsoft Azure є його захищеність, а, відповідно, і безпека всіх даних міста.

 коментує Володимир Кузько, ІТ директор компанії «Софтліст»

До ініціативи Microsoft City Next вже приєдналося безліч міст усього світу, серед яких: Тель-Авів, Окленд, Барселона, Буенос-Айрес, Філадельфія, Москва, Манчестер, Гамбург і багато інших.

В Україні також є приклади використання сучасних технологій - не так давно Вінницька міська рада провела успішне впровадження ряду технологій на базі продуктів Microsoft для ефективної взаємодії влади з мешканцями міста.

Крім цього, варто відзначити, що для компанії «Софтліст» це не перший успішно реалізований проект в межах проекту City Next. Раніше технічними фахівцями було проведено успішне впровадження Автоматизованої системи керування насосними станціями в смт Мала Виска (Кіровоградська обл.)

Дивіться нашіКейси

Наші партнери

Запорука успіху будь-якої компанії - це надійні партнерські відносини

Хочете зв’язатися з нами?

Будь ласка, залиште свої контакти і ваше запитання, ми з вами зв'яжемося!